همکاری با ما

دانشجویان

من دانشجوی دانشکده هستم که می خواهم از پروژه ها اطلاع پیدا کنم و نقش خود در همکاری با دفتر انتقال فناوری را بدانم.

اکثر فعالیت‌های دانشگاه‌های برتر کشور می‌بایست به دو هدف تولید «علم» و «ثروت» ملی برسند. از طرفی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سنی هستند که تأمین هزینه‌های اولیه زندگی را بر عهده داشته و نیاز به نگاهی شفاف برای آینده مالی خود دارند. در همین راستا، دفتر انتقال فناوری دانشکده مدل «دانشکده سرمایه‌گذار» را ارائه داده است تا بتوان پروژه‌های صنعتی کشور (به خصوص در بخش خصوصی و نیمه‌دولتی) که در مرز علم و دانش قرار دارند، در پروژه‌های تحصیلات تکمیلی تعریف نمود. در این مدل، دانشجو می‌تواند در حین تمرکز و کار بر روی پروژه خود، با بازار هوشمند در ارتباط بوده و درآمدی نیز کسب نماید.
شما به عنوان یک دانشجوی دانشکده در یکی از رده های زیر قرار دارید:

 • تحصیلات تکمیلی و به دنبال موضوعات مختلف برای پروژه
 • کارشناسی و به دنبال کارآموزی یا پروژه کارشناسی
 • در هر کدام از رده‌های فوق‌، می‌توانید با مراجعه به بخش پروژه‌های پیش رو، از پروژه‌هایی که اساتید تعریف نموده‌اند و در آنها نیاز به نیروی دانشجویی دارند،‌ مطلع شوید. همچنین برای گذراندن دوره کار‌آموزی خود، به شرکت‌های همکار دانشکده مراجعه کنید و دوره کارآموزی خود را در فضای کاری واقعی تجربه کنید. برای دانشجویان کارشناسی، مسابقاتی در رده پروژه کارشناسی تعریف می‌شود که می‌توانند با انجام آنها، از یک طرف پروژه خود را سپری کنند و از طرفی در رفع نیازهای صنعت در رقابتی سالم، شرکت کرده و با موضوعات روز صنعت آشنا شوند.
  در صورتی که خود عنوان پژوهشی که نیاز صنعت باشد، می‌توانید معرفی کنید یا می‌توانید حمایتی بابت موضوع پژوهشی خود از ارگان‌های مختلف دریافت کنید، دانشکده از این موضوع استقبال می‌کند. همچنین وب‌سایت اولویت‌های پژوهشی برای جستجو در این راستا معرفی می‌گردد.
  همچنین به عنوان دانشجوی مشتاق کار اجرایی، می‌توانید در امور اجرایی دفتر انتقال فناوری و دانشکده همکاری نمایید.
  شما می‌توانید سوالات خود را در لینک‌های زیر جستجو کنید و در صورتی که مورد دیگری در ذهن دارید، با دفتر انتقال فناوری تماس حاصل نمایید.

  در چه پروژه‌هایی می‌توانم فعالیت کنم؟

  دانشجویان تحصیلات تکمیلی


  روال کار دانشجو برای تعریف تز خود، مراجعه به اساتید و تعریف موضوعی با توجه به مرزهای علم و دانش در حوزه مربوطه می‌باشد. دفتر انتقال فناوری این روال را بدین صورت ارائه می‌دهد که ارتباطی بین اساتید و صنایع پیشرو ایجاد می‌کند تا موضوعاتی که مورد نیاز کشور بوده و می‌تواند به عنوان پروژه تحصیلات تکمیلی تعریف شود، در دسترس اساتید باشید. لذا شما دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانید با مراجعه به اساتید با توجه به موضوع فوق، در این پروژه‌ها فعال شوید. همچنین می‌توانید نمونه‌هایی از پروژه‌های پیشنهادی با مدل فوق را در قسمت پروژه‌های پیش رو در صفحه اول وب‌سایت مشاهده فرمایید..


  دانشجویان کارشناسی


  پروژه‌هایی که بار کمتری دارند برای دانشجویان کارشناسی تعریف می‌شوند. بدین صورت که شرکت اعلام نیاز کرده‌ و پروژه‌ای تعریف می‌کند. دفتر انتقال فناوری به اطلاع دانشجویان کارشناسی می‌رساند و این دانشجویان پروژه‌ی کارشناسی خود را نزد اساتید مربوطه تعریف می‌کنند.
  در نهایت به صورت مسابقه مابین دانشجویان داوری شده و جایزه تعلق می‌گیرد.

  فعالیت من به عنوان دانشجو چگونه است؟

  دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، تنها مجموعه‌ای است که رشته‌های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات (با زیرگرایش‌های مربوطه در هر رشته) را در کنار یکدیگر در یک دانشکده دارد. این موضوع از نقاط قوت دانشکده می‌باشد، چرا که با توجه به تعریف موضوعات بین رشته‌ای در پروژه‌های مختلف، درکنار هم بودن این اعضای هیئت علمی و دانشجویان این رشته‌ها، باعث پیشبرد بسیار خوب در پروژه‌ها خواهد بود.
  حوزه‌های فعالیت‌های دانشکده را می‌توانید از اینجا مشاهده نمایید. همچنین می‌توانید با مطالعه کاتالوگ دانشکده، از تکنولوژی‌ها، محصولات و سرویس‌هایی که در دانشکده وجود دارد،‌ مطلع شوید. از طرفی با مشاهده وب‌سایت دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، می‌توانید رزومه و پروژه‌های انجام شده توسط اساتید در دانشکده را مطالعه فرمایید.

  منافع همکاری من در این مسیر چیست؟

  با توجه به سطح علمی بالای پروژه‌های تحصیلات تکمیلی و نیازهای آینده‌نگرانه‌ای کاربردی موجود در کشور و دنیا، پروژه‌های تحصیلات تکمیلی می‌بایست با توجه به این نیازها تعریف شده و با این منظور پیش رود که در آینده به عنوان محصول در نقطه‌ای استفاده می‌شود. دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، از شما سرمایه‌گذاران دعوت می‌کند تا در پروژه‌هایی که آینده خوبی می‌توانند ایفا کنند، سرمایه‌گذاری فرموده و شریک شوید.
  این موضوع می‌تواند مزایای زیر را برای شما داشته باشد:


 • نظارت و هدایت هیئت علمی یکی از برترین دانشگاه‌های کشور بر روی پروژه‌ها
 • کاهش ریسک سرمایه‌گذاری
 • سرمایه گذاری بر روی پروژه‌های دانشجویان و ایجاد انگیزه درجوانان